ایمپلنت کامل دندان

ایمپلنت دندان پروسه ای که پزشک در ابتدا از یک ریشه فلزی به جای ریشه اصلی استفاده و در ادامه دندان آسیب دیده یا از دست رفته را با یک دندان مصنوعی جایگزین می کند. عملکرد این پروسیجر به نحوی است که دقیقا می تواند جای یک دندان واقعی را بگیرد. این توضیح برای مواقعی به کار برده می شود که فرد تنها یک دندان خود را از دست داده و با استفاده از این روش می خواهد جای خالی آن ر پر کند. افراد بسیاری هستند که به ایمپلنت کامل دندان نیاز دارند. با وجود اینکه اساس کار هردو روش یکسان است ، نکاتی وجود دارد که توجه به آن ها ضامن موفقیت و رضایت شما خواهد بود.در این مقاله بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران ، ایران دنتال ، این پروسه را به طور کامل توضیح می دهد.

 

ایمپلنت کامل دندان - ایران دنتال

 

ایمپلنت کامل دندان

همانطور که از توضیح این پروسه پیدا است ، زمانی انجام می شود که فرد تقریبا یک ردیف کامل از دندان های خود را از دست داده است. دقیق همانند نوع تکی آن ، پزشک به استفاده از یک ریشه فلزی روی می آورد با این تفاوت که از تکنیک های متفاوتی بهره می گیرد. که نوع بافت ها لثه شما بر این موضوع بی تاثیر نیست. برخلاف دندان مصنوعی هایی که قبلا از ان ها استفاده میشد؛ ایمپلنت تمام دندان ها به طور کامل فیکس می شوند و تنها پزشک می تواند آن را محیط دندان ها خارج کند.

راه های مختلف ایمپلنت تمام دندان ها

متد All-on-4

راه مناسب برای جایگزینی دندان های از دست رفته به صورت یک ردیف می باشد. به عبارت ساده تر برای هر دندان از دست رفته نیاز به یک کاشت جداگانه نیست بلکه می توان طی این تکنیک به یکباره مشکل را حل نمود. متخصص در بهترین کلینیک ایمپلنت در تهران ، با قرار دادن 4 ریشه های تیتانیومی در داخل استخوان فک پایه ای را به عنوان تکیه گاه برای تعبیه دندان های جدید ایجاد می کند. این روش به چند ویزیت در روزهای متعدد نیاز دارد که در اولین جلسه درمانی، پزشک پایه و ایمپلنت های موقت را تعبیه می کند. کل فرایند در سه تا شش دوره ویزیت های فالوآپ به سرانجام می رسد.

ایمپلنت یک روزه تمام دندان

در این روش ، ایمپلنت کامل دندان ها در این روش تنها در یک روز انجام می شود. برخلاف نوع سنتی آن ها نیازی نیست که در آن ماه ها منتطر بمانید تا درمان شوید. از آنجایی که همه افرد برای انجام این پروسه مناسب نیستند بنابراین ، دراین زمینه بهتر است با پزشک معالج مشورت کنید.

روش های دیگر

راه دیگری نیز برای پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته شما وجود دارد که با نام ایمپلنت کامل تاج شناخته می شود. در این روش ایمپلنت تمام دندان ، شما به شش تا هشت ایمپلنت برای فک بالا و پایین احتیاج دارید. با این وجود کل پروسه ممکن است یک سال طول بکشد. از دیگر روش های رایجی که در این گروه جای می گیرد ، ایمپلنت های دندانی متحرک می باشد که حدودا دو تا چهار عدد از آن ها درفک بالا و پایین قرار می گیرد.

مراحل ایمپلنت کامل دندان

 • معاینه خصوصی و صحبت با پزشک

اولین قدمی است که برای این پروسه برداشته می شود ویزیت با یک متخصص حاذق در کلینیک خول ایمپلنت دندان در تهران ، می باشد. ایشان در این زمان ، ابتدا وضعیت دندان های شما را مورد ارزیابی قرار می دهد در نهایت تعیین می کند که واجد شرایط دریافت چنین خدماتی می باشید یا خیر. بسته به وضعیت سلامت شما ، پزشک بهترین و ساده ترین راه را برای رفع مشکل برمی گزیند. در برخی موارد استخوان فک شما به اندازه کافی برای جایگذاری ایمپلنت مستحکم نیستند در این صورت ، ایشان از علم گرافت بهره می گیرد؛ به این شکل که با پیوند دادن استخوان به فک شما بستر را برای کاشت ریشه فراهم می اورد.

 • قرار دادن ایمپلنت کامل دندان

ایمپلنت ها که همانند ریشه شبیه سازی شده اند ، قطعات کوچک تیتانیومی هستند در استخوان فک قرار می گیرند. بعد از اینکه مشخص شد شما فرد مناسبی برای کاشت تمام دندان هستید و لثه شما پذیرای عضو جدید می باشد ، متخصص زمان مناسب را برای شما فیکس خواهد کرد. این ریشه های مصنوعی دقیقا در همان روز جراحی در فک شما قرار داده می شوند. بعد از گذشت دو تا شش ماه این عضو جدید با استخوان فک ترکیب می شوند تا تکیه گاه قوی برای دندان های مصنوعی باشند. یک تاج موقت بر روی ایمپلنت در حال بهبود قرار داده می شود. پزشک در این راه می تواند از بیهوشی یا داروی بی حسی بهره بگیرد.

 • ترمیم و نگهداری نهایی

در آخرین مرحله از پروسه ، بریج های کامل یا دندان های مصنوعی به ایمپلنت متصل می شود. بلافاصله بعد از جراحی ، می بایست از خوردن غذاهای سفت دوری کنید و بیشتر صرف غذاهای نرم و اب میوه های طبیعی را مد نظر قرار دهید. حفظ بهداشت دهان و دندان از موارد مهمی است که عدم توجه به آن بروز عفونت را به همراه خواهد داشت. توصیه می شود دندان های خود را در مسواک بزنید و از نخ دندان نیز استفاده کنید. استعمال دخانیات ممنوع است ، سیگار و محصولات دخانی به خودی خود باعث تحلیل بافت های سالم بدن می شود ، افرادی که ایمپلنت تمام دندان ، انجام داده اند در این زمینه از حساسیت بالاتری برخودار هستند.

 

ایمپلنت کامل دندان - ایران دنتال

 

نکات مهم در مورد ایمپلنت کامل دندان

 • این پروسه ترکیبی از چند مرحله مشخص می باشد که توجه به آن ها ضامن حفظ سلامتی دهان و دندان می باشد. برای درمان دندان های دارای ترک ، شکسته و یا آن هایی که به طور کامل پر نشده اند ، نیاز به ایمپلنت تمام دندان ها در تهران ، بیشتر حس می شود. متخصص در بهترین کلینیک خدمات زیبایی دندان ، بعد از بررسی ظاهر مسئله از جوانب مختلف داده های کافی برای فرایند را گردآوری می کند.
 • متخصص برای شما یک پلن مجزا را تعریف و درمورد آن با شما صحبت می کند. این موضوع مهم را بیاد داشته باشید که هیچ دو دهانی مشابه با یکدیگر نیستند ، بنابراین انتظار دریافت نتایج مشابه کاملا غیرمعقولانه است. تمام ابهامات در این زمینه را برطرف نموده و مطمئن شوید برای این پروسه امادگی دارید.
 • از آنجایی که این پروسه شامل مراحلی اعم از پیوند استخوان ، ایمپلنت دندان ، پر کردن ، ترمیم و بسیاری از موارد دیگر می باشد ، برنامه درمانی شما قابل تغییر است. به بیانی ساده تر ممکن است فرایند طبق زمان بندی تعیین شده پیش نرود. این موضوع به پاسخ بدن شما به هر مرحله از درمان بستگی دارد که پزشک زمان آن را برای شما تخمین می زند. بسیار اهمیت دارد که درمان خود صبور و منعطف بمانید.

مزایا و معایب ایمپلنت کامل دندان

این پروسه نیز همانند بسیاری دیگر دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد که این موارد عبارتند از:

مزایا ایمپلنت کردن تمام دندان ها

 • حفظ ساختار استخوانی دهان
 • اگر چه مواد تشکیل دهنده تاج مصنوعی هستند اما ظاهری طبیعی را برای شما به ارمغان می اورد.
 • دوام بیشتری نسبت به ایمپلنت های معمولی دارند ، این موضوع بیشتر در افرادی که عاداتی از قبیل دندان قروچه یا فشردن آن ها به هم را دارند از اهمیت بالاتری برخودار است.
 • برخلاف دندان مصنوعی های رایج که نیاز به تمیزکردن دارند ، ایمپلنت تمام دندان ها در تهران ، در بهترین کلینیک ، شما را نسبت به این موضوع بی نیاز می کند.
 • این پروسه ، در استخوان فک شما ثابت شده است بنابراین نگران جابه جایی ناگهانی آن نباشید. می توانید با خیال راحت صحبت کنید و غذا بخورید.
 • ایمپلنت کامل دندان اگر درست نصب شده باشند ، لبخند شما را مزین می کند.

معایب ایمپلنت کردن تمام دندان ها

 1. به جراحی نیاز دارد و همانند تمام فرایند مشابه ، عوارض خاص خود را به همراه دارد.
 2. پروسه گرانی محسوب می شود.
 3. انجام آن به همه افراد توصیه نمی شود.
 4. به ویزیت های فالوآپ نیاز دارد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها